Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Polska w gospodarce światowej – szanse i zagrożenia

Zarejestruj się!

Layer-1
Layer-2
Layer-3
Layer-4
  • 18 listopada 2021 r.
  • Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  • 09:00
plchldr.co

O Wydarzeniu

Instytut Ekonomii Międzynarodowej SGH zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Polska w gospodarce światowej – szanse i zagrożenia”, która odbędzie się 18 listopada 2021 r. w Warszawie.

Poza głównym celem, jakim jest prezentacja najnowszych badań i merytoryczna dyskusja, wydarzenie jest także okazją do upamiętnienia jubileuszu 60-lecia Instytutu Ekonomii Międzynarodowej SGH (wcześniej Instytutu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych).

Więcej o Konferencji
Konferencja

Najważniejsze terminy

Program Konferencji

Najważniejsze terminy dotyczące udziału w warsztatach

Konferencja

Keynote Speaker

Profesor ekonomii i prodziekan odpowiedzialny za relacje międzynarodowe w Strathclyde Business School na University of Strathclyde w Glasgow

Jest kierownikiem Katedry Ekonomii na University of Strathclyde w Glasgow. Wcześnej pracował na University of Western Ontario w Kanadzie i University of Glasgow, a także jako visiting professor na wielu uniwersytetach w Europie i Australii. Jest członkiem zespołu badawczego Centre for Economic Policy Research (Londyn) oraz CESifo Research Network (University of Munich).

Jest uznanym autorytetem w dziedzinie ekonomii międzynarodowej i ma na swoim koncie wiele publikacji w tej dziedzinie. Jego zainteresowania badawcze i publikacje dotyczą przede wszystkim teorii i polityki handlu międzynarodowego, w tym geografii ekonomicznej, dyskryminacyjnych porozumień handlowych i unii celnych, handlu i środowiska, międzynarodowej i międzysektorowej mobilności czynników produkcji oraz bezpośrednich inwestycji zagranicznych i przedsiębiorstw wielonarodowych.

Wraz z profesorami Josephem Francoisem (University of Bern) i Maurizio Zanardim (University of Surrey) założył w 1999 r. European Trade Study Group, obecnie najważniejszą na świecie doroczną konferencję na temat handlu międzynarodowego. Instytut Ekonomii Międzynarodowej SGH dwukrotnie był zaangażowany w organizację konferencji ETSG w Warszawie: w 2008 jako współorganizator wraz z Uniwersytetem Warszawskim oraz w 2018 r. jako główny organizator.

Lista publikacji i aktywności zawodowych prof. I. Wootona

Konferencja

Aktualności i wydarzenia

Nie przegap

Zarejestruj się, aby wziąć udział w Konferencji IEM